ufo auto
search
 • ufo auto
 • szamet.pl
 • szamet.pl
 • szamet.pl

AUTOMAT UFO76 110L BOLECKI SKNv5

9 900,00 zł

Destylator automatyczny LM/OLM z głowicą typu UFO, pojemność zbiornika 120L.

Zestaw wyposażony w najnowszy sterownik SKN firmy Bolecki oraz bufor stabilizujący z cyrkulacją. 

Wysokość całkowita 235cm

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Polityka bezpieczeństwa

  Zasady dostawy

maksymalna długość dla przesyłki : Kurier DPD - 120cm, PACZKOMATY - 60cm

 

Zasady zwrotu

Co zawiera zestaw:

 • zbiornik o pojemności 110L z szerokim wlewem 165mm na złączu Tri-clamp, grzałką 6kW (zasilanie jedno lub trójfazowe, cztery nogi regulowane, zawór spustowy 1" w dnie, dodatkowy wlew/wziernik średnicy 70mm, ocieplony pianką Armaflex
 • bufor stabilizujący z cyrkulacją, szkłem wziernym 50mm, zaworem spustowym, połączony ze zbiornikiem złączem TC 168mm, bufor zasypany wypełnieniem pryzmatycznym nierdzewnym.
 • katalizator miedziany fi76mm  na złączach SMS ocieplony pianką Armaflex z wypełnieniem miedzianym pryzmatycznym
 • kolumna rektyfikacyjna fi76 na złączach SMS ocieplony pianką Armaflex z wypełnieniem pryzmatycznym nierdzewnym, portem czujnika temperatury oraz śrubą mocującą panel SKN
 • moduł OLM fi76 na złączach SMS ocieplony pianką Armaflex z wypełnieniem pryzmatycznym nierdzewnym, zaworem precyzyjnego odbioru oraz zaworem płukania jeziorka.
 • Wziernik szklany borokrzemowy 
 • głowica typu UFO z zaworem precyzyjnym LM, pomiarem temperatury, zaworem do mycia/płukania całego układu, szybkozłączami typu auto do podłączenia i odprowadzenia wody chłodzącej 
 • sterownik Bolecki SKN v5 z 4 elektrozaworami sterującymi: LM, OLM, płukaniem OLM i dopływem wody. Trzy pomiary temperatury oraz czujnik zalania kolumny na wzierniku.

Automat SKNv5

Sterownik pozwala nam na automatyczne przejście przez wszystkie etapy destylacji, steruje on 4 elektrozaworami, procesem zalewania kolumny oraz doborem mocy grzania. SKNv5 to najnowszy sterownik od firmy Bolecki, wszystkie zawory oraz czujniki wykrywane są automatyczni. Nie musimy dokonywać skomplikowanych zmian w ustawieniach oraz kalibracji czujników. 

Głowica UFO

Jest to nowy typ głowicy wykorzystywany w urządzeniach do destylacji, zaletą tej głowicy jest niewielka wysokość oraz wysoka sprawność.

Wysokość głowicy to zaledwie 10cm, razem z wziernikiem zajmuje ona nieco ponad 15cm, względem standardowych aAbratków oszczędzamy 10cm.

Sprawnością określamy ilość skroplonych oparów w stosunku do zużycia wody, zastosowanie 4m rury karbowanej oraz specjalnego ułożenia jej w głowicy pozwala zejść z kosztów chłodzenia przy zachowaniu maksymalnej wydajności. Głowice UFO tak jak popularne aAbratki pracują w układzie otwartym a co za tym idzie jest to sprzęt bezpieczny. W głowicy znajduje się odpowietrznik oraz port pomiaru temperatury.

Głowica posiada odpowietrznik, port sondy temperatury, elektrozawór LM przedgonów i pogonów z zaworem iglicowy. Doprowadzenie i odprowadzenie wody na przyłączach pneumatycznych typu AUTO. Na wejściu wody chłodzącej zastosowaliśmy elektrozawór który pozwala na automatyczne uruchomienie chłodzenia i wyłącznie go po zakończeniu procesu. Dodatkowo przy wylocie pogonów zastosowaliśmy malutkie udogodnienie które pozwala nam wypłukać zestaw po zakończeniu procesu poprzez odkręcenie jednego małego zaworu.

Szkło wzierne pod głowicą pozwala nam obserwować zalewanie kolumny, na szkle zamontowano czujnik zalania który współpracuje ze sterownikiem SKN automatyzując ten proces.

Moduł LM

Liquid management czyli system zarządzania płynami. Moduł oparty na rurze fi 76, wypełniony w całości sprężynkami pryzmatycznymi, ocieplony kauczukiem Armaflex, 

przy odbiorze modułu zamontowane są dwa elektrozawory, pierwszy służy do płukania/opróżniania jeziorka przed rozpoczęciem odbioru serca. Drugi elektrozawór z zaworem precyzyjnym odpowiada za odbiór serca. 

Kolumna rektyfikacyjna

Najdłuższy z modułów naszego zestawu, oparta jest na rurze 76mm, zasypana sprężynkami pryzmatycznymi nierdzewnymi, ocieplona Armaflexem. Posiada port pomiaru temperatury oraz uchwyt na panel LCD SKN. Kolumna posiada zabezpieczenia w postaci sprężyn które podtrzymują wypełnienie i zabezpieczają przed jego wysypaniem. Wszystkie łączenia rur to złączach SMS 76mm.

Katalizator

Krótki odcinek kolumny umiejscowiony pomiędzy kolumną rektyfikacyjną a buforem stabilizującym, oparty na rurze 76mm, ocieplony i zasypany sprężynkami pryzmatycznymi miedzianymi 100%Cu. Katalizator podczas procesu destylacji absorbuje związki siarki. 

Bufor stabilizujący

Pełni rolę wzmacniającą i stabilizującą proces, jak działa bufor, bufor zbiera i zostaje wypełniony destylatem wracający z kolumny, opary wędrujące ze zbiornika poprzez dno i kolumnę bufora ogrzewają destylat który go wypełnia, początkowo bufor wypełniony jest destylatem 90-95% dlatego bufor wzmacnia znacząco napływ oparów na kolumnę rektyfikacyjną. Potocznie mówiąc na kolumnę nie napływają słabe opary prosto ze zbiornika tylko mocne z bufora. 

Nadmiar destylatu z bufora przelewa się przez kolumnę wewnętrzną do zbiornika, nasza konstrukcja posiada dodatkową rurę która odpowiada za cyrkulację w buforze, dzięki temu do zbiornika wraca destylat z dna bufora a nie z góry, destylat nie zalega w buforze i jest stale wymieniany. 

Montaż bufora do zbiornika odbywa się za pośrednictwem złącza Tri-Clamp 168mm. Bufor ocieplony pianką Armaflex, posiada zawór spustowy i wziernik DN50. Zawór spustowy połączony jest ze zbiornikiem co pozwala łatwo go opróżnić :)

Zbiornik

Zbiornik o pojemności 110l, 100l pojemności zalewowej, ocieplony całkowicie pianką kauczukową Armaflex. Dennice stożkowe i materiał grubości 1,5mm czynią zbiornik ciężkim i bardzo stabilnym. Cztery nogi z regulowanymi metalowymi stopami pozwalają na ustawienie zbiornika w poziomie. Zawór spustowy 1" pozwala na szybkie i załkowite opróżnienie całego zbiornika. Dodatkowy wlew z wziernikiem DN65 pozwala na obserwację i zalewanie surówki bez odkręcania całej kolumny. Zbiornik posiada solidne uchwyty do przenoszenia.

Na zbiorniku zamontowano moduł wykonawczy Bolecki SKN v5 z pomiarem temperatury oraz grzałkę 3x2kW (podłączanie 3fazowe, wtyka siłowa nie jest częścią zestawu).

automat ufo 120
Nowy produkt