KORKI NATURALNE LITE 24X45 SUPERIOR DO WINA 10SZT
search
  • KORKI NATURALNE LITE 24X45 SUPERIOR DO WINA 10SZT
  • KORKI NATURALNE LITE 24X45 SUPERIOR DO WINA 10SZT

KORKI NATURALNE LITE 24X45 SUPERIOR DO WINA 10SZT

6,00 zł
Brutto

KORKI NATURALNE LITE 24X45 SUPERIOR DO WINA 10 SZT

Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa

  Zasady dostawy

maksymalna długość dla przesyłki : Kurier DPD - 120cm, PACZKOMATY - 60cm

 

Zasady zwrotu

Uniwersalny korek lity z nadrukiem SUPERIOR

Cena dotyczy opakowania 10szt korków.

Wymiary: 24x45mm

Zalecany czas przechowywania w butelkach z winem do 6lat. Trwałość po tym okresie zależna od warunków przechowywania.

Do korkowania niezbędna jest korkownica. Generalnie nasze korki nie wymagają wcześniejszego parzenia.

Po zakorkowaniu, butelki powinny pozostać w pozycji pionowej przez 1-2 dni (w tym czasie korki dopasują się do szyjek butelek) następnie można je przenieść do piwnicy i ułożyć poziomo (tak by korek był zamoczony).

KOREK jest jednym z najlepszych surowców roślinnych stworzonych przez naturę. Pozyskuje się go z kory dębu korkowego uprawianego w krajach strefy śródziemnomorskiej. Kora korkowa odznacza się lekkością, niską gęstością, elastycznością, izoluje od upału, dźwięków, drgań i elektryczności.

85% objętości komórkowej korka stanowi gaz, który zapewnia mu wyjątkową elastyczność, pozwalając zmniejszyć jego objętość w trakcie sprężania i szybko ją odzyskać, gdy proces ten ustanie.

Kora z drzewa korkowego jest odporna na różne procesy destrukcyjne, nie podlega procesom gnicia, nie przepuszcza płynów i gazów. Żaden inny produkt, ani naturalny ani sztuczny, nie dorównuje jej właściwościami. Dlatego właśnie jest jedynym materiałem do produkcji korków do butelek, a jej rola w przemyśle winiarskim jest nieoceniona. Naturalny korek, bez toksycznych składników, bez zapachu i smaku zapewnia trwałość win oraz ich prawidłowe dojrzewanie i starzenie się, szczególnie w okresie mniej lub bardziej przedłużonego odpoczynku w butelkach, kiedy rozwija się ich bukiet i walory zapachowo smakowe.

893 Przedmioty
Nowy produkt