KOREK AGLOMEROWANY 24X38 DO WINA LAMANCHA 10SZT
search
  • KOREK AGLOMEROWANY 24X38 DO WINA LAMANCHA 10SZT

KOREK AGLOMEROWANY 24X38 DO WINA LAMANCHA 10SZT

7,00 zł
Brutto

KOREK AGLOMEROWANY 24X38 DO WINA LAMANCHA 10SZT

Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa

  Zasady dostawy

maksymalna długość dla przesyłki : Kurier DPD - 120cm, PACZKOMATY - 60cm

 

Zasady zwrotu

Uniwersalny korek aglomerowany LaMancha

Cena dotyczy 10szt korków.

Nadruk - LaMancha

Wymiary: 24x38mm

Zalecany czas przechowywania w butelkach z winem do 2-3lat. Trwałość po tym okresie zależna od warunków przechowywania.

Korki są silikonowane i produkowane na "świeżo" co sprawia, że dużo łatwiej dają się korkować od innych.

Do korkowania niezbędna jest korkownica. Generalnie nasze korki nie wymagają wcześniejszego parzenia.

Po zakorkowaniu, butelki powinny pozostać w pozycji pionowej przez 1-2 dni (w tym czasie korki dopasują się do szyjek butelek) następnie można je przenieść do piwnicy i ułożyć poziomo (tak by korek był zamoczony).

KOREK jest jednym z najlepszych surowców roślinnych stworzonych przez naturę. Pozyskuje się go z kory dębu korkowego uprawianego w krajach strefy śródziemnomorskiej. Kora korkowa odznacza się lekkością, niską gęstością, elastycznością, izoluje od upału, dźwięków, drgań i elektryczności.

85% objętości komórkowej korka stanowi gaz, który zapewnia mu wyjątkową elastyczność, pozwalając zmniejszyć jego objętość w trakcie sprężania i szybko ją odzyskać, gdy proces ten ustanie.

Kora z drzewa korkowego jest odporna na różne procesy destrukcyjne, nie podlega procesom gnicia, nie przepuszcza płynów i gazów. Żaden inny produkt, ani naturalny ani sztuczny, nie dorównuje jej właściwościami. Dlatego właśnie jest jedynym materiałem do produkcji korków do butelek, a jej rola w przemyśle winiarskim jest nieoceniona. Naturalny korek, bez toksycznych składników, bez zapachu i smaku zapewnia trwałość win oraz ich prawidłowe dojrzewanie i starzenie się, szczególnie w okresie mniej lub bardziej przedłużonego odpoczynku w butelkach, kiedy rozwija się ich bukiet i walory zapachowo smakowe.

1000 Przedmioty
Nowy produkt